Få hela storyn
Starta din prenumeration

Prenumerera

Tisdag20.10.2020

Kontakt

Annonsera

Meny

Starta din prenumeration

Prenumerera

Sök

Medievärldens arkiv

Journalisterna med mest inflytande på Twitter

Publicerad: 6 Mars 2015, 12:48

I Twitterbarometern listas de journalister som är mest inflytelserika på Twitter:


Ämnen i artikeln:

Twitter

1. Niklas Svensson (1) @niklassvensson

2. Peter Wolodarski (3) @pwolodarski

3. Emanuel Karlsten (ny) @emanuelkarlsten

4. Niklas Orrenius (ny) @niklasorrenius

5. Lena Sundström (ny) @LenaSundstrom

6. Fredrik Virtanen (4) @fvirtanen

7. Erik Niva (2) @ErikNiva

8. Jenny Strömstedt (ny) @jennystromstedt

9. Jan Gradvall (5) @jangradvall

10. Viktor Barth-Kron (ny)

Se alla kategorier på www.twitterbarometern.se

Axel Andén

axel.anden@almatalent.se

Ämnen i artikeln:

Twitter

Dela artikeln:


Dagens Medias nyhetsbrev

Genom att skicka in mina uppgifter godkänner jag Bonnier Business Media AB:s (BBM) allmänna villkor. Jag har även tagit del av BBM:s personuppgiftspolicy.