onsdag31 maj

Kontakt

Annonsera

Sök

Starta din prenumeration

Prenumerera

Rörligt

Per Nunstedt om att lämna Nent: ”Vill testa någonting nytt och livet varar inte för evigt”

Publicerad: 23 augusti 2021, 10:06

Nents Per Nunstedt citerade statsminister Stefan Löfven för att beskriva känslorna bakom sitt eget beslut: ”Det är inte lätt men det är rätt, som statsministern sade i går”. Foto: Karl Nordlund / Nent Group

Beslutet att lämna Nent har vuxit fram under en längre tid, berättar Per Nunstedt för Dagens Media: ”När det nu är taget känns det väldigt bra att ha möjlighet att göra någonting annat innan det är dags att mata duvorna i parken”.

Ämnen i artikeln:

Viaplay GroupPer Nunstedt

Linnéa Kihlström

linnea.kihlstrom@dagensmedia.se


Tidigare i dag stod det klart att Per Nunstedt lämnar Nent efter 13 år. När Dagens Media når honom på måndagsförmiddagen vittnar han om blandade känslor.

Få hela storyn –

starta din prenumeration.

Första 30 dagarna utan kostnad

Obegränsad tillgång till allt digitalt innehåll med dagliga nyheter, reportage och granskningar
Analyser från ledande experter varje vecka
Digitala “temanummer” åtta gånger per år
Guider med konkreta tips och råd hur du lyckas i det nya medielandskapet

Möjlighet att säga upp under första 30 dagarna

För 6 995 kr/år (ex. moms) får du tillgång till allt vårt digitala innehåll, analyser, guider och temanummer. Prenumerationen är löpande på årsbasis. Första månaden är utan kostnad och du har under den perioden möjlighet att säga upp din nystartade prenumeration.

Starta din prenumeration
Redan prenumerant? Logga in

Dela artikeln:

Dagens Medias nyhetsbrev

Välj nyhetsbrev