Få hela storyn
Starta din prenumeration

Prenumerera

Söndag29.11.2020

Kontakt

Annonsera

Meny

Starta din prenumeration

Prenumerera

Sök

Digitalt

De kan vinna Veckorevyns bloggtävling

Publicerad: 17 Augusti 2011, 07:56
Uppdaterad: 6 December 2015, 15:02

Dagensmedia.se listar bidragen i alla 10 kategorier.


Årets Blog Awards går av stapeln 17 september i Kista galleria. Tävlingen utser årets bästa bloggar och arrangeras av VeckoRevyn för fjärde året i rad.

I år har sex nya kategorier tillkommit; Årets teknikblogg, årets kulturblogg, årets internationella blogg, årets elitblogg, årets bloggraket samt årets trendigaste blogg.

Här är årets nomineringar:

Årets bloggraket          

Angelica Bick, Nyheter24.se/modette/angelicablick

Josephine Zetterberg Bornebusch, Blogg.amelia.se/josephine

Amanda Schulman, Blogg.yourlife.nu/amanda-schulman

Peter Nilsson, Finest.se/peter08

Årets trendigaste blogg

Mira Berglind, och Thilda Berglind, Kanal5.se/365days

Rebecca Simonsson, Stureplan.se/bloggar/rebecca

Andreas Wijk, Kanal5.se/andreaswijk

Caroline Blomst, Carolinesmode.com

Guldpennan

Hanna Persson, Hanapee.blogg.se

Cimon Lundberg, Improveme.se/cimon

Julia Thoresson Bergquist, Showbyjulia.devote.se

Fredrik Backman, Fredrik.cafe.se

Årets blogginspiratör

Regina Katralen, Egoina.se

Fia Sjöström, Ptfia.se

Clara Lidström, Underbaraclara.nu

Isabella Löwengrip, Blondinbella.se

Årets teknikblogg (by HP)

Lilla gumman, Lillagumman.se

Feber, Feber.se

Tommy K Johansson, Blogg.tki.se

Teknikbloggen, www.teknikbloggen.info

Årets kulturblogg

Annika Marklund, Blogg.aftonbladet.se/beautifulones

Elin Kero, Nevnarien.se

Carolina Gynning, Gynning.net

Emelie Thorén, Nojesguiden.se/blogs/emelie-thoren

Årets blogprovokatör

Katrin Zytomierska, Finest.se/katrin

Rosanna Charles, Finest.se/rosannacharles

Anitha Schulman, Blogg.mama.nu/anitha-schulman

Natashja Blomberg, Ladydahmer.se

Årets internationella blogg

Ulrikke Lund, Ulrikkelund.com

Caroline Berg Eriksen, Fotballfrue.no

Andrea Badendyck, Andreabadendyck.blogg.no

Sara Montazami, Blogg.veckorevyn.com/saramontazami

Årets elitblogg

Alexandra ”Kissie” Nilsson, Kissies.se

Kenza Zouiten, Kenzas.se

Paulina ”Paow” Danielsson, Paow.se

Isabella Löwengrip, Blondinbella.se

Årets Blogstar

Amanda Astor, amandaastor.devote.se

Jennifer Green, juennifer.com

Johanna Olsson, johannaeo.se

Therese Thunell, theresethunell.blogg.se

Elin Hanspers

elin.hanspers@dagensmedia.se

Dela artikeln:


Dagens Medias nyhetsbrev

Genom att skicka in mina uppgifter godkänner jag Bonnier Business Media AB:s (BBM) allmänna villkor. Jag har även tagit del av BBM:s personuppgiftspolicy.