lördag1 april

Kontakt

Annonsera

Sök

Starta din prenumeration

Prenumerera

Mediebyråer

OMG-chef blir vd på PHD: ”En utmanarbyrå”

Publicerad: 22 januari 2021, 12:57

Daniel Källberg blir ny vd på OMG-ägda mediebyrån PHD i Stockholm. Han tillträder sin nya tjänst den 1 mars.

Foto: PHD

Mediebyrån PHD har rekryterat Daniel Källberg till vd. Han lämnar därmed sitt jobb som COO på OMG som äger PHD. ”Det är en utmanarbyrå som haft en enorm tillväxt senaste åren”, säger han till Dagens Media.

Ämnen i artikeln:

OMGOmnicomOMDPHD

David Gustavsson

david.gustavsson@dagensmedia.se


Daniel Källberg har haft rollen som chief operating officer (COO) på den globala mediebyråjättens OMG:s Sverigekontor i Stockholm sedan 2019. 

Få hela storyn –

starta din prenumeration.

Första 30 dagarna utan kostnad

Obegränsad tillgång till allt digitalt innehåll med dagliga nyheter, reportage och granskningar
Analyser från ledande experter varje vecka
Digitala “temanummer” åtta gånger per år
Guider med konkreta tips och råd hur du lyckas i det nya medielandskapet

Möjlighet att säga upp under första 30 dagarna

För 6 995 kr/år (ex. moms) får du tillgång till allt vårt digitala innehåll, analyser, guider och temanummer. Prenumerationen är löpande på årsbasis. Första månaden är utan kostnad och du har under den perioden möjlighet att säga upp din nystartade prenumeration.

Starta din prenumeration
Redan prenumerant? Logga in

Dela artikeln:

Dagens Medias nyhetsbrev

Välj nyhetsbrev